Osoby te muszą spełniać następujące wymogi:
- zgodnie z Art. 116. Ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U.2017. poz.1769 t.j.)pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków:
– posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych;
– ukończyła studia wyższe na kierunku praca socjalna;
– do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków:
- a) pedagogika,
- b) pedagogika specjalna,
- c) politologia,
- d) polityka społeczna,
- e) psychologia,
- f) socjologia,
- g) nauki o rodzinie.
- h) minimalne doświadczenie zawodowe nie powinno być krótsze niż 2 lata.
- Psycholog – posiada wykształcenie wyższe/zawodowe lub certyfikaty/zaświadczenia/inne oraz doświadczenie zawodowe umożliwiające przeprowadzenie danego wsparcia, przy czym minimalne doświadczenie zawodowe w danej dziedzinie/w pracy z określoną grupą docelową nie powinno być krótsze niż 2 lata.
Zgodnie z Ustawą dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów psychologiem może być osoba, która uzyskała w polskiej uczelni dyplom magistra psychologii lub uzyskała za granicą wykształcenie uznane za równorzędne w Rzeczypospolitej Polskiej, posiada pełną zdolność do czynności prawnych, włada językiem polskim w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania zawodu psychologa, odbyła podyplomowy staż zawodowy, pod merytorycznym nadzorem psychologa posiadającego prawo wykonywania zawodu, który ponosi odpowiedzialność za czynności zawodowe wykonywane przez psychologa – stażystę. W trakcie podyplomowego stażu zawodowego psycholog uzyskuje ograniczone prawo wykonywania zawodu. Po odbyciu stażu uzyskała prawo wykonywania zawodu psychologa.
Okres zatrudnienia na w/w stanowiskach: od maja 2018 do końca lutego 2020 roku.
Zgłoszenia przyjmowane są do 19 marca.