Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2019

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego wpisał się na stałe w kalendarz uroczystości organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie. W sobotę 22 czerwca 2019 r odbył się piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w świetlicy wiejskiej w Karwicach.

W uroczystości wzięły udział rodziny oraz zaproszeni goście – Sędzia Sądu Rodzinnego w Opocznie Pani Iwona Dembińska-Pęczek, Kierownik MGOPS w Drzewicy Pani Iwona Rosłaniec-reprezentująca Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica Janusza Reszelewskiego, Kierownik GOPS w Sławnie Pani Iwona Włodarczyk reprezentująca Wójta Gminy Sławno, Posła na Sejm Roberta Telusa reprezentował Pan Michał Białek – członek zarządu Powiatu Opoczyńskiego, Burmistrza Opoczna Dariusza Kosno reprezentował Pan Janusz Klimek – Sekretarz miasta Opoczno.

Wszystkich przybyłych powitała Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Wiesława Kurowska. Tego dnia wszystkie Rodziny Zastępcze otrzymały z jej rąk podziękowania za wkład włożony w wychowanie i opiekę nad dziećmi.

Dla dzieci i rodzin przygotowano liczne atrakcje, które podczas pikniku umilały im czas, m.in. wspólne grillowanie, gry i zabawy dla dzieci, mecz o puchar Dyrektora PCPR, konkurs na najładniejszą minę po zjedzeniu cytryny – „order uśmiechu”, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i zamek dla dzieci oraz wata cukrowa.
Piknik to doskonała okazja do wspólnego spotkania rodzin zastępczych oraz możliwości podzielenia się swoimi doświadczeniami, troskami i radościami wynikającymi z pieczy zastępczej.
Obecność i otwartość rodzin, radość i uśmiech na twarzach dzieci były najcenniejszym podziękowaniem i ogromną satysfakcją dla organizatorów pikniku, jak również dowodem na to, że warto jest podejmować tego typu działania.

To spotkanie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie i pomoc wielu osób i firm –

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Nowakowski Sp. z o.o. ,

sklepy „Lewiatan” w Opocznie i Drzewicy,

Hurtownia „Lemar”,

PSB Mrówka,

PSB Standard,

Piekarnie: „Pekar” z Białaczowa,

„Biały młyn” z Bukowca Op.,

Józef Bomba z Drzewicy,

Hurtownia Spożywcza Zbigniew Kowalczyk & Paweł Karbownik,

Restauracja „Wyspa smaku”.

Z wielkimi wyrazami szacunku i uznania Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie, serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom za pomoc i wsparcie.