23-25.05.2017r. – Grupowe spotkania dla rodzin zastępczych w ramach projektu „RODZINA NA PLUS”

W związku z realizacją projektu „Rodzina na plus” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, rozpoczęły się grupowe spotkania ze specjalistami dla rodzin zastępczych. Rodziny biorące udział w projekcie miały do wyboru dwóch spośród czterech specjalistów, a mianowicie: neurologa, psychiatrę, seksuologa, alergologa.

W dniu 23 i 25 maja br. odbyły się dwa pięciogodzinne spotkania ze specjalistą seksuologiem. Natomiast w dniu 31 maja br. odbędzie się pierwsze spotkanie ze specjalistą psychiatrą dzieci i młodzieży, drugie spotkanie zaplanowane zostało na 21 czerwca 2017 r. Spotkania z neurologiem i alergologiem odbędą się w późniejszym terminie.

Realizacja tego zadania ma na celu umożliwienie dostępu do specjalistów dziecięcych rodzicom zastępczym. Ponieważ terminy oczekiwania na wizytę u specjalisty dziecięcego są bardzo odległe, spotkania zorganizowane w ramach projektu dają szansę na szybkie uzyskanie porady w zakresie zgłaszanych potrzeb.

Dodatkowo w ramach zwiększenia budżetu zaplanowano następujące działania projektowe:

– Pierwsza pomoc dla wszystkich 175 uczestników projektu,

– Rozmowa o tożsamości „Kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa”

– Spotkanie z psychologiem na temat faz rozwojowych dziecka.

[Best_Wordpress_Gallery id=”23″ gal_title=”20170711_spotkania_ze_specjalista”]