21-22.05.2016 r. – Dni Rodziny, w ramach kampanii Powiat Opoczyński Przyjazny Rodzinie

Szanowni Państwo

Powiat Opoczyński wspólnie z biurem Posła Roberta Telusa, Fundacją „Dar dla Potrzebujących” oraz miastami i gminami z Powiatu Opoczyńskiego w dniach 20-22 maja 2016 roku organizują Dni Rodziny, w ramach kampanii Powiat Opoczyński Przyjazny Rodzinie.

Program obchodów:

20 maja 2016 r. – Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych rozpocznie. Msza Święta o godzinie 10.00 w kolegiacie pod wezwaniem św. Bartłomieja w Opocznie. Następnie o godzinie 11.30 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się część oficjalna część Dnia Godności i występy artystyczne.

21 maja 2016r. –  Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej –  Poświętne o godzinie 16.00  odprawione zostanie nabożeństwo w intencji Rodzin, które rozpocznie się. Przybędą pielgrzymki rodzin z miasta i gminy naszego powiatu. Po nabożeństwie – spotkanie integracyjne.

22 maja 2016r. – ulicami Opoczna przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie Msza Święta odprawiana o godzinie 15.00 w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Opocznie przy ulicy Granicznej. Po Mszy Świętej  ulicami  Opoczna przejdzie Marsz tj. Partyzantów, M.C. Skłodowskiej na plac przy Miejskim Domu Kultury, gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny, w trakcie którego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie udzielało informacji na temat realizowanych przez jednostkę zadań na rzecz rodziny, poprowadzi konkursy i akcje promocyjną na rzecz pieczy zastępczej.